Soğuk iklimin kızı

Soğuk iklimin kızı

Öyle ya ben soğuk iklimin kızıydım. Kara kışa soğuğa ayrılığa alışıktım. Bağışıklık sistemim kuvvetliydi benim, ödem tutmazdı damarlarım. Güçlüydüm, çıkmazda kalınca ne yapılacağını en iyi ben bilirdim. O yüzdendir ki hep zorluklarla mücadele ettim.

İhanetler ayrılıklar mesafeler sevgisizlikler kolaydı bana, yaralarıma deniz suyu değil, kaya tuzu basıyordum ben. Tek başıma dağları devirebiliyordum. Doğruydu. Ben hiç dalından meyve yemedim ama . ben soğuk iklimin kızıydım alışıktım.

Yalnızlık acıtmazdı beni, gök gürültüsü korkutmaz. Çok kış geçirdim otobüs duraklarında.ç hayallerim hep buz tuttu benim. Çiğ düştü üstlerine. Ben güneş nedir bilmem, o yüzdendirki benim umutlarım olmadı hiç. Belki demedim alışıktım.

Boşver sen beni. Bizim bağlarımız bahçelerimiz  yoktu. Tarlaya o yıl buğday eksek kota konulurdu. Dara düşmeyi en iyi ben bilirim bu yüzden. Çeşmeden akan su donar burda.

Yün yorganlarda kalın battaniyelerde ısınmasını iyi bilirim ben. Yaylalar yok bizim burda yazın kaçabileceğimiz. Soğuk iklimin kızıyım ben, elim kum tutmadı koca taşları yumrukladım ben. Elimdeki kana sebep. Palmiyeyi filmlerden bilirim, çam ağaçlarım yeter bana. Yinede sıcaktır yüreğim, yufka yürekliyim. Fakat üşürüm bende. Gücümde olsa alışıkta olsam, hep üşürüm ayazlarda..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *